Menu

Szkolenia w biznesie

Szkolenia online – na co zwrócić uwagę?

hileed

W poprzednich postach wspominałam o szkoleniach online. Trochę mnie tutaj na blogu nie było, ale już nadrabiam zaległości i piszę o tym, co obiecałam ostatnim razem, czyli o szkoleniach online.

Szkolenia online – czy warto z nich korzystać?

Oczywiście, że warto, z tym, że trzeba pamiętać o jednej podstawowej kwestii. Online mogą odbywać się jedynie kursy teoretyczne. Jeśli ktoś zaoferuje Wam praktyczne szkolenia przez Internet i będzie twierdził, że w ten sposób wszystkiego się nauczycie to są to wierutne kłamstwa. Nawet, jeśli dana firma oferuje kompleksowy kurs, który reklamowany jest jako online to z reguły jedynie część teoretyczna odbywa się online. Tak jest np. w przypadku Akademii Google. Zajęcia praktyczne odbywają się w specjalnie przystosowanych do tego salach.

Co jeszcze jest ważne?

Tak jak w przypadku innych usług, w tym szkoleń należy sprawdzić opinię o firmie wśród znajomych lub w sieci. Konieczne jest też sprawdzenie, czy firma posiada odpowiednie uprawnienie i certyfikaty. Szczególnie jeśli w swojej ofercie ma szkolenia certyfikowane przez inne firmy. Szkolenia takie uprawniają do pracy na konkretnym sprzęcie i oprogramowaniu, dlatego firma powinna mieć uwierzytelnienie od producenta.

leave364178_1280

© Szkolenia w biznesie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci