Menu

Szkolenia w biznesie

Negocjancie pomocne nie tylko przy rozmowach biznesowych

hileed

Negocjacje w biznesie z reguły kojarzą nam się z podbojem nowych rynków, szukaniem nowych koncepcji biznesowych oraz rozmowami z potencjalnymi partnerami w interesach. Jednak jak się okazuje umiejętności, które nabywa się na kursach negocjacji, czy też mediacji przydają się w czasie dyskusji z klientami. Szczególnie takimi, którzy negują wartość towaru czy usługi lub takimi, którzy koniecznie chcą obniżyć cenę do takiej, która będzie ich najbardziej satysfakcjonowała. Dzięki temu, że do negocjacji trzeba posiadać wiedzę z zakresu biznesu, a także psychologii można zwiększyć wyniki sprzedaży. Przy rozmowach z klientami, którzy podważają jakość usług trzeba jednak pamiętać, żeby zachować dużą dozę dyplomacji i spokój, gdyż kiedy górę wezmą emocję z obu stron rozmowa może skończyć się fiaskiem.

W kolejnych postach postaram się przedstawić to, czym powinna się cechować osoba chcąca prowadzić negocjacje ze swoimi klientami, tak by uzyskać zamierzony efekt.

 

Lars Plougmann / Foter / CC BY-SA

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • lokik81

    W biznesie bardzo ważne są szkolenia z negocjacji. Niezwykle pomocny może się okazać również biznesowy coaching. Wrocław jest miastem, w którym odbywają się tego typu szkolenia.

© Szkolenia w biznesie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci